wtorek, 6 września 2011

Jak zarobić pieniądze - 6 złych nawyków uniemożliwiających Ci stanie się bogatym


Czy wiesz, że jest kilka złych nawyków, z których co najmniej 1 można zauważyć także w Twoim postępowaniu? Być może nawet zauważysz u siebie więcej niż jeden. Złe nawyki opisane w poniższym artykule znacznie utrudniają stanie się bogatym, żeby nie powiedzieć, że wręcz to uniemożliwiają.

Poniżej przedstawiono 6 złych nawyków, które wręcz uniemożliwiają zgromadzenie dużego majątku, i których wyeliminowanie znacznie uprości sprawę jak zarobić pieniądze szybciej.
1. Płacenie kartą kredytową lub kupowanie na kredyt
 Jeżeli wyrobisz sobie nawyk płacenia kartą kredytową, kupowania na kredyt i myślenia w kategoriach odkładania płatności w czasie to musisz sobie uświadomić, że następstwem tego będziesz musiał za to więcej zapłacić. Jeżeli tego nie zrozumiesz i nie przestaniesz myśleć w takich kategoriach, to może stać się to jednym z najbardziej niebezpiecznych nawyków, który wręcz uniemożliwi ci zgromadzenie majątku.
 2. Kupowanie nowych samochodów.
 Gdy kupujesz całkowicie nowy samochód to bezpośrednio po tym jak wyjedziesz nim z salonu traci on na wartości 20-40%. A w ciągu pierwszych kilku lat prawdopodobnie straci on na wartości jakieś 50%. Kupowanie nowych samochodów jest bardzo kosztowne z pewności bardzo utrudni Ci zostanie bogatym.
 3. Kupowanie samochodów na kredyt
 Jeżeli kupujemy samochód na kredyt to dostajemy po kieszeni dwukrotnie. Po pierwsze tracimy na tym, że kredyt zapewne jest oprocentowany i będziemy musieli spłacić o wiele więcej niż pożyczyliśmy. Drugi raz tracimy na tym, że z biegiem czasu wartość samochodu będzie spadać. Nie dość więc, że zapłacimy za niego więcej niż wynosiła jego cena to jeszcze szybko traci on na wartości.
4. Nabywanie dóbr szybko tracących na wartości
 Dobrem szybko tracącym na wartości jak sama nazwa wskazuje jest coś co w momencie gdy je kupujemy to posiada pewną wartość, ale potem bardzo szybko ją traci. Przykładem takiej rzeczy może także być wspomniany wyżej nowy samochód, najnowszy model telewizora, który właśnie się pojawił na rynku, który za rok będzie można kupić o wiele taniej, bo pojawią się o wiele lepsze modele.
5. „Kupowanie zobowiązań”
 Chodzi tutaj o kupowanie rzeczy, których posiadanie nas kosztuje. Przykładem takiej rzeczy może być np. żaglówka, której utrzymywanie w sprawności, przechowywanie z biegiem czasu mogą Cię kosztować więcej niż sama żaglówka jest warta. Chodzi tutaj o takie rzeczy, które kupujesz i które z biegiem czasu „wysysają” od ciebie pieniądze.
 6. Wydawanie  pieniędzy pod wpływem impulsu
 Czyli np. zobaczysz w sklepie coś co ci się spodoba i kupujesz to od razu nawet bez zastanawiania się nad tym. Jeżeli przejawiasz taką tendencję to zapewne wydajesz sporo pieniędzy na rzeczy, które tak na prawdę nie są Ci potrzebne, a które są tylko twoimi chwilowymi zachciankami
---
Autorem artykułu jest klub cashflow

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

39 komentarzy:

  1. Copyright? Can I distribute publically distributed legal articles to my clients without violating copyright?


    Visit my website transvaginal mesh
    my page: vaginal mesh lawsuits

    OdpowiedzUsuń
  2. Proceeds from the settlement--after the lawyers get paid, of
    course--will be donated to as-yet unspecified Internet privacy groups, according to a copy of
    the settlement made public Friday. Google is also required to "undertake wider public education about the privacy aspects of Buzz," although no
    specifics were provided. Google will, however, have to notify
    all Gmail users that it has reached a settlement.
    Chantix Lawsuit News

    my weblog: YAZ Lawsuit Cases

    OdpowiedzUsuń
  3. Currently it seems like Expression Engine is the preferred blogging platform available right now.

    (from what I've read) Is that what you are using on your blog?

    My blog: Root canal treatment

    OdpowiedzUsuń
  4. Awesome! Its genuinely awesome paragraph, I have got much clear
    idea regarding from this paragraph.

    Have a look at my blog - natural cellulite treatment

    OdpowiedzUsuń
  5. Porady jak najbardziej celne, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ograniczają ich nawyki, które na dobre wpisały się w tryb życia. Ostatnio zaczęłam przyglądać się aplikacji w smartfonach, która pomaga oszczędzać pieniądze. Polecam zapoznać się z tematem, bo jest na prawdę ciekawy.

    OdpowiedzUsuń
  6. ja by dodała 7. trzymanie pieniędzy w skarpecie

    OdpowiedzUsuń
  7. Wystarczy poszukać informacje w sieci. Np . na stronie http://www.permanent.cba.pl znalazłem informacje na temat inwestowania i innych sposobów pomnażania majątku.

    OdpowiedzUsuń
  8. Nie przepłacaj za rachunek w banku. Zamiast płacić zarabiaj na koncie.
    http://finansowe.info

    OdpowiedzUsuń
  9. Dla tych, którzy prowadzą swój pierwszy biznes, na którym starają się dorobić, polecam sprawdzenie kosztów swojego oprogramowania. Kiedy wystawiałem jeszcze rachunek uproszczony, a działalność była jednoosobowa, ten problem nie istniał. Pojawił się natomiast w momencie, kiedy założyłem większą firmę, pojawiła się pełna księgowość, zakupiłem sporo płatnego oprogramowania, które jak się okazało, pochłaniało kilka tysięcy złotych rocznie. Kiedy skorzystałem z równie dobrego, darmowego oprogramowania, wydatki spadły o 75%.

    OdpowiedzUsuń
  10. Zgadzam się w stu procentach z tym, co napisałaś - szczególnie o fragmencie, w którym zwróciłaś uwagę na to, że kupowanie samochodu nowego jest całkowicie bez sensu (w pełni się z Tobą zgadzam - tuż po wyjechaniu z nim z salonu, jego wartość spada o 20% - lepiej kupić używany).

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja zawsze miałam problem z oszczędzaniem. Ale w tym roku w swojej firmie wzięłam się za oszczędzanie poważnie, ponieważ chcę w swoją firmę zainwestować i ją wypromować. I udało mi się świetnie! Zaoszczędziłam tyle, że będę mogła wypozycjonować swoją stronę internetową. Wysłałam już nawet zapytanie ofertowe do http://foxstrategy.pl/ i od nowego roku startuję :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Oszczędzać pieniądze można na różne sposoby, jednym z nich jest zaplanowanie swojego budżetu domowego.

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo wartościowe porady. Często masze złe nawyki są najgorszymi wrogami naszego budżetu. Jednak nie do końca zgadzam się, że wszystkie kredyty, czy pożyczki są złe. Czytałam kiedyś o "dobrym długu", czyli zakupie na raty np. sprzętu, dzięki któremu rozkręcimy biznes, dający nam znaczne przychody. W takim wypadku, skorzystanie np. z chwilówki bez weryfikacji jest jak najbardziej wskazane. Szybko otrzymujemy pieniądze, które właściwie inwestujemy i łatwiej wychodzimy na prostą, niż mozolnym odkładaniem przysłowiowego grosza.

    OdpowiedzUsuń
  14. Jeśli prowadzicie swój biznes to musicie też pamiętać o dobrej reklamie i marketingu. Warto więc wiedzieć, jak działa influencer marketing, który w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny: http://pracaelastyczna.pl/jak-mierzyc-efekty-kampanii-influencer-marketingu/ .

    OdpowiedzUsuń
  15. Inspirujące i ciekawe wpisy !

    OdpowiedzUsuń
  16. To prawda że płacąc kartą nie zwracamy aż tak uwagi na wydaną kwotę.

    OdpowiedzUsuń
  17. Warto swoje finanse odpowiednio rozdysponować i kontrolować wydatki.

    OdpowiedzUsuń
  18. Przy płatności karta tracimy kontrole nad finansami.

    OdpowiedzUsuń
  19. Niesamowicie wartościowy wpis. Super

    OdpowiedzUsuń
  20. Wpis zawiera bardzo ciekawe informacje

    OdpowiedzUsuń
  21. Te informacje są niezwykle przydatne.

    OdpowiedzUsuń
  22. W rankingu kont osobistych cenione są proste opłaty, szybki dostęp do środków i nowoczesne funkcje, ułatwiające efektywne zarządzanie finansami https://www.bank-ranking.pl/ranking-kont-osobistych

    OdpowiedzUsuń
  23. Bardzo wartościowe są takie informacje i wskazówki.

    OdpowiedzUsuń
  24. Nowoczesny kredyt dla firm na oświadczenie to efektywne wsparcie finansowe. Prosta procedura pozwala przedsiębiorcom szybko uzyskać potrzebne środki, eliminując zbędne formalności i przyspieszając rozwój biznesu.

    OdpowiedzUsuń
  25. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

    OdpowiedzUsuń
  26. Wpisy jak te są niesamowicie interesujące.

    OdpowiedzUsuń
  27. Ten wpis jest bardzo ciekawy

    OdpowiedzUsuń
  28. Jest tutaj wiele ciekawych i istotnych informacji.

    OdpowiedzUsuń
  29. Właściwe gospodarowanie posiadanymi finansami to ważna kwestia. Bardzo podoba mi się ten pouczający wpis.

    OdpowiedzUsuń
  30. Przyznam że bardzo zaciekawiły mnie informacje w tym wpisie.

    OdpowiedzUsuń